Իսրայելի պաշտպանության բանակը (IDF) հայտարարել է, որ հարավային Լիբանանում գիշերային պարետային ժամ է վերսկսելու, գրում է Times of Israel-ը։
Իսրայելի պաշտպանության բանակի խոսնակ, գնդապետ Ավիչայ Ադրայը հայտնել է, որ հաջորդ օրը երեկոյան ժամը 17-ից մինչև հաջորդ օրը առավոտյան ժամը 7-ը «խստիվ կարգելվի» Լիտանի գետն անցնել հարավային ուղղությամբ։ «Լիտանի գետից հարավ գտնվողները պետք է մնան այնտեղ, որտեղ կան», - ասաց նա:
Իսրայելի պաշտպանական ուժերը շարունակում են տեղակայվել Լիբանանի հարավում և 60 օր ժամանակ ունեն հրադադարի համաձայնագրով զորքերը դուրս բերելու համար:

Армия обороны Израиля (ЦАХАЛ) заявила, что она вновь введет комендантский час в ночное время на юге Ливана, передает Times of Israel.
Полковник Авичай Адраи, представитель Армии обороны Израиля, заявил, что с 5 часов вечера до 7 часов утра следующего дня будет «строго запрещено» пересекать реку Литани в южном направлении. «Те, кто находится к югу от реки Литани, должны оставаться там, где они есть»,- сказал он.
Армия обороны Израиля по-прежнему дислоцируется в Южном Ливане, и у нее есть 60 дней на вывод войск в соответствии с соглашением о прекращении огня.