Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության մայրաքաղաք Լոնդոն կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության հարցերով պետնախարար Լորդ Վերնոն Քոքերի հետ: Այս մասին NEWS.am–ին տեղեկացնում են Անվտանգության խորհրդից:
Զրուցակիցները քննարկել են անվտանգության և պաշտպանության ոլորտներում համագործակցության ընդլայնումը, ընդգծել են պաշտպանության հարցերով ռազմական կցորդների փոխանակման և ապագայում բարձր մակարդակի փոխայցելությունների իրականացման կարևորությունը:
Կողմերն անդրադարձել են նաև տնտեսական համագործակցության, գործարար կապերի շարունակական խորացման կարևորությանը:
Հանդիպման ընթացքում Արմեն Գրիգորյանն ու Լորդ Վերնոն Քոքերը նաև անդրադարձել են օգոստոսի 8-ից հետո Հարավային Կովկասում հաստատված խաղաղությանն ու ստեղծվող տնտեսական լայն հնարավորություններին:

В ходе рабочего визита в Лондон секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян встретился с государственным министром обороны Соединенного Королевства лордом Верноном Кокером. Об этом Новости Армении  - NEWS.am сообщили в СБ.
Стороны обсудили расширение сотрудничества в сфере безопасности и обороны, подчеркнули важность обмена военными атташе и обмена визитами на высоком уровне в будущем.
Стороны также затронули важность экономического сотрудничества и дальнейшего углубления деловых связей.
В ходе встречи Армен Григорян и лорд Вернон Кокер также обсудили мир, установленный на Южном Кавказе после 8 августа, и широкие экономические возможности, которые это открывает.