Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ) ռազմածովային ուժերը կալանավորել են սահմանված նորմերը խախտած երկու նավ և դրանք ուղեկցել դեպի Իրանի տարածքային ջրեր։ Այս մասին տեղեկացնում է Fars գործակալությունը։
«MSC-FRANCESCA» (որը փոխկապակցված է Իսրայելի հետ) և «EPAMINODES» օրինախախտ նավերը կալանավորվել են նավագնացության համակարգերի աշխատանքին միջամտելու և առանց թույլտվության տեղաշարժվելու համար։ Դա լուրջ սպառնալիք է ստեղծել ծովային անվտանգության համար։
«Հորմուզի նեղուցում կայունության և անվտանգության խաթարումը մեր կարմիր գիծն է», — ընդգծվում է պաշտոնական հաղորդագրության մեջ։

Военно-морские силы Корпуса стражей исламской революции задежали два судна, нарушивших установленные правила, и доставили их к иранскому побережью. Об этом сообщает Fars.
«Два судна-нарушителя, «MSC-FRANCESCA» (связано с Израилем) и «EPAMINODES», которые, не имея необходимых разрешений и вмешиваясь в работу навигационных систем, создали угрозу морской безопасности, были задержаны и направлены к иранскому побережью.
Нарушение порядка и безопасности в Ормузском проливе — наша красная линия», - отмечается в публикации.