Հնդկաստանում հարսնացուն արարողության ժամանակ չեղյալ է հայտարարել հարսանիքը, երբ փեսացուն վախեցել է կայծակից: Ինչպես գրում է Telegraph-ը, միջադեպը տեղի է ունեցել Բիհար նահանգում:
Կինը հրաժարվել է ամուսնանալ, երբ փեսան կայծակի ձայնը լսելուց հետո սկսել է իրեն  «տարօրինակ կերպով պահել»:
Քանի որ քահանան արդեն կատարել էր արարողակարգի մի մասը, փեսացուի բարեկամները դեմ էին հարսնացուի որոշմանը: Արդյունքում ընտանիքների միջեւ ծեծկռտուք է սկսվել: Ոստիկանությունը հարսնացուի 3 ազգականներին փեսացուի ընտանիքի վրա հարձակվելու պատճառով ձերբակալել է:

В Индии невеста отменила свадьбу в ходе церемонии после того, как жених испугался молнии. Как пишет Telegraph, инцидент произошел в штате Бихар.
Женщина отказалась выходить замуж после того, как жених начал «себя странно вести», услышав удар молнии во время свадебного торжества.
Так как священник уже провел часть ритуалов, родственники жениха были против решения невесты.  Разногласия  привели к драке между двумя семьями. Полиция сказала журналистам, что услышав молнию, жених испугался. Невеста объявила, что не выйдет за него замуж, сославшись на его неадекватное поведение.