Օգոստոսի 29-ին, ժամը 13։27-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Երեւանի Վարդանանց փողոցում գտնվող «Թել-Սել» ՓԲԸ-ի գրասենյակում ռումբ է տեղադրված։
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երեւան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ, Հրդեհաշիջման եւ փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի օպերատիվ, Քաղաքացիական պաշտպանության վարչության քաղաքացիական պաշտպանության ուժերի հավաքական կենտրոնի ինժեներասակրավորական, Փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական եւ կինոլոգիական խմբերը եւ Հոգեբանական աջակցության բաժնի հերթապահ հոգեբանը։

В Ереване проверяют территорию одного из офисов компании «Тел-Сел».
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе МЧС республики, 29 февраля в 13:27 в Национальный центр кризисного управления поступило сообщение о том, что в офисе ЗАО «Тел-Сел», расположенного на улице Вардананца в Ереване, заложена бомба.
На место происшествия отправился один боевой расчет пожарно-спасательного отряда спасательного управления города Ереван СС МЧС, оперативная группа отдела по организации пожаротушения и спасательных работ, спасательные и кинологические группы Центра по осуществлению спасательных работ особого назначения Управления спасательных сил и психолог.