Վերջին մեկ ժամվա ընթացքում երկու անգամ հեռախոսազրույց ունեցա Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Այդ մասին ֆեյսբուքյան գրառում է անում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա գրել է. «Քննարկման առանցքում էին Լաչինի միջանցքի բնակավայրերի, անհետ կորածների, որոնողական աշխատանքների, զոհվածների մարմինների, գերիների փոխանակման գործընթացի, խաղաղապահների տեղակայման եւ սահմանազատման, ինչպես նաեւ տարածաշրջանի տրանսպորտային կոմունիկացիաների ապաշրջափակման հետ կապված հարցեր:
Նման քննարկումներ պարբերաբար են տեղի ունենում, երբեմն օրը մի քանի անգամ: Այս քննարկումների մասին միշտ չէ, որ հաղորդագրություններ ենք տարածում, հաշվի առնելով դրանց աշխատանքային բնույթը եւ հաճախությունը»:

За последний час я дважды провел телефонный разговор с президентом Российской Федерации Владимиром Путиным. Об этом сообщил на своей странице в Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян.
Он в частности написал:
«Краеугольным камнем обсуждений стали вопросы, связанные с населенными пунктами Лачинского коридора, пропавшими без вести, поисковые операции, процессы по обмену телами погибших и пленных, размещение и разграничение миротворцев, а также разблокирование транспортных коммуникаций в регионе.
Подобные обсуждения проходят регулярно, иногда по нескольку раз в день. Мы не всегда сообщаем об этих обсуждениях, учитывая их рабочий характер и частоту».