Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի հրամանատարներից մեկի՝ Ամիր Ալի Հաջիզադեի տվյալներով՝ բողոքի ցույցերի ընթացքում զոհվել է ավելի քան 300 մարդ, ներառյալ՝ ուժայիններ։
Նրա խոսքով՝ բազմաթիվ զոհերի թվում եղել են շարքային իրանցիներ, որոնք չեն մասնակցել բողոքի ցույցերին։
Ընդ որում, «Իրանի իրավապաշտաններ» (HRAI) կազմակերպությունը տեղեկություն է հրապարակել, որի համաձայն՝ անկարգությունների ընթացքում զոհվել է 451 ցուցարար եւ անվտանգության ծառայությունների 60 աշխատակից, եւս ավելի քան 18 հազար մարդ ձերբակալվել է:
Իրանում զանգվածային բողոքի ցույցերը սկսվել են այս աշնանը՝ Մաքսի Ամինիի մահից հետո, որը ձերբակալվել էր հիջաբը սխալ կրելու համար։ Ձերբակալությունից մի քանի օր անց կինը մահացել է։

По данным одного из командиров Корпуса стражей Исламской революции (КСИР) Амира Али Гаджизаде, в ходе протестов погибли более 300 человек, включая силовиков.
По его словам, многими жертвами являлись рядовые иранцы, не принимавшие участия в протестах, но в числе погибших были и сотрудники сил безопасности.
При этом организация «Правозащитники в Иране» (HRAI) публикует информацию, что при беспорядках погиб 451 протестующий и 60 сотрудников служб безопасности, еще более 18 тысяч человек были задержаны.
Массовые протесты в Иране начались этой осенью, после смерти Махсы Амини, женщины, задержанной полицией нравов в сентябре у станции метро в Тегеране за неправильное ношение хиджаба. Через несколько дней после задержания она скончалась.