Տավուշի սահմանամերձ Ակնաղբյուր գյուղի դպրոցը փակման վտանգի տակ է։ Այս մասին Facebook–ի իր էջում հայտարարել է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը, ով նաև տեսանյութ է հրապարակել Տավուշի մարզից։
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Ես հիմա գտնվում եմ Տավուշի մարզի Ակնաղբյուր գյուղում, սա մեկն է այն հյարյուրավոր դպրոցներից, որը կառավարությունը փորձում է փակել։ Գիտեք, որ օպտիմալացման քողի տակ հարյուրավոր դպրոցներ Հայաստանի Հանրապետության տարբեր մարզերում փակվում են, դա հիմնականում սահմանամերձ և փոքր համայնքների դպրոցներն են։ Դա անթույլատրելի է։
Դպրոցների փակումը հանգեցնելու է նրան, որ գյուղում արտագաղթի տեմպերը ահագնանալու են։ «Հայաստան» դաշինքի իշխանության գալու պարագայում մենք բացառելու ենք սահմանամերձ փոքր համայնքների դպրոցների փակելու այս խայտառակ ծրագիրը։
«Հայաստան» դաշինքի ծրագրում ներառված է նաև 15 տարի ստարժ ունեցող մանկավարժների ավտոմատ ատեստավորումը և պատշաճ աշխատավարձի նշանակումը»։

Школа приграничного села Акнахбюр Тавушской области находится под угрозой закрытия. Об этом написал на своей странице в Facebook депутат от блока «Армения» Гарник Даниелян, обнародовав при этом видеоматериал из Тавушской области.
«Сейчас я нахожусь в селе Акнахбюр Тавушской области, это одна из тех сотен школ, которые правительство пытается закрыть. Вы знаете, что под прикрытием оптимизации в различных областях Армении закрываются сотни школ, в основном это школы приграничных и маленьких общин. Это недопустимо.
Закрытие школ приведет к тому, что темпы эмиграции из села начнут стремительно расти. В случае прихода к власти блока «Армения» мы исключим эту позорную программу закрытия школ в приграничных маленьких общинах.
В программу блока «Армения» также включены автоматическая аттестация педагогов с пятнадцатилетним стажем и назначение достойной заработной платы».