Վանաձորի 23/51 տեղամասում մի քվեախցիկի հետևում կարող էր շարժ լինել, իսկ մյուսի հետևի պատուհանից հնարավոր է դիտարկել քվեարկությունը:
Քանաքեռ-Զեյթունի 3/13 տեղամասում քվեատուփը տեղադրված է դռան դիմաց:
Նույն ընտրատեղամասում բաց քվեարկության փորձ է տեղի ունեցել։
Երևանի Կենտրոն վարչական շրջանի 9/51 ընտրատեղամասում առկա են անհամապատասխանություններ. ընտրողների անուններին ու համապատասխան համարները չեն համընկնում․տեղեկացրել է «Ազատությունը»։ Այս ընտրատեղամաս եկած 10 քաղաքացիներին սարքի տրամադրած թվի դիմաց գրված է այլ մարդու անուն-ազգանուն:
Վանաձորի 23/58 ընտրատեղամասում ոստիկանը քվեարկելուց հետո իր հետ քվեաթերթիկներ է դուրս բերել։ Հանձնաժողովն արձանագրել է դեպքը։
Խախտում է տեղի ունեցել Ալավերդի խոշորացված համայնքի Մեծ Այրում բնակավայրի 24/37 ընտրատեղամասում․ տեղեկացնում է «Ազատ քվե» դիտորդական առաքելությունը։ Ոստիկանության ծառայողը գտնվել է քվեարկության սենյակում մինչև 08:00-ն։
Շենգավիթի 8/9 տեղամասում խախտված քվեախցիկի հետևում թափանցիկ կտոր էր կախված, որից տեսանելի է քվեախցիկի ներսը։

На участке 23/51 в Ванадзоре за одной кабинкой для голосования могло быть движение, а из окна за другой можно было наблюдать за процессом голосования.
На участке 3/13 в Канакер-Зейтуне урна для голосования установлена напротив двери.
На том же избирательном участке была предпринята попытка открытого голосования.
На избирательном участке 9/51 административного района Кентрон Еревана имеются несоответствия: имена избирателей и соответствующие им номера не совпадают, сообщает радиостанция «Свобода». У 10 граждан, пришедших на этот избирательный участок, напротив номера, выданного устройством, указаны имя и фамилия другого человека.
На избирательном участке 23/58 в Ванадзоре полицейский после голосования вынес с собой бюллетени. Комиссия зафиксировала данный случай.
Нарушение произошло на избирательном участке 24/37 населенного пункта Мец Айрум укрупненной общины Алаверди, сообщает наблюдательная миссия «Свободный голос». Сотрудник полиции находился в помещении для голосования до 08:00 часов.
На избирательном участке 8/9 в Шенгавите за поврежденной кабинкой для голосования повешена прозрачная ткань, через которую видна ее внутреннюю часть.