Հայաստանում կգործի միջին ռիսկայնության II կատեգորիայի անհատական բնակելի տների շինարարության թույլտվությունների տրամադրման պարզեցված կարգ։ Համապատասխան որոշումն ընդունվել է Կառավարության հուլիսի 16-ի նիստում։
Նշվում է, որ պարզեցված ընթացակարգը կոչված է շինարարական աշխատանքների իրականացման թույլտվություն ստանալու համար անհրաժեշտ հիմնական տվյալները, ներառյալ՝ տեղեկատվությունը կառուցապատողի, օբյեկտի և նախագծային փաստաթղթերի վերաբերյալ տվյալները հստակեցնելու համար։
Որոշումը նպատակ ունի ապահովել անհատական բնակելի տների շինարարության համար անհրաժեշտ հիմնական տվյալների և պայմանների ավելի պարզ ու հասկանալի ներկայացումը։

Armenia will implement a simplified procedure for issuing permits for the construction of Category II private residential houses with a medium level of risk. The corresponding decision was adopted at a Government meeting on July 16.
It is noted that the simplified procedure is intended to clarify the key data required to obtain a permit for carrying out construction work, including information about the developer, the facility, and the design documentation.
The decision is intended to provide a clearer presentation of the key data and conditions necessary for the construction of private residential houses.