Չեչնիայի «Քադիրովի ուղին» ամպագոռգոռ անվանմամբ թերթը, որը Ռուսաստանում հայտնի էր դարձել Վլադիմիր Պուտինի մամուլի ասուլիսի ընթացքում, փակվել է լրագրողների ծաղրից հետո:
ՆՏՎ-ն հայտնում է, որ   զավեշտը տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 20-ին` Պուտինի մեծ մամուլի ասուլիսի ժամանակ, երբ չեչեն լրագրողուհին ներկայացել է որպես  «Քադիրովի ուղի» թերթի թղթակից, ինչը դահլիճում  իրարանցում եւ ծիծաղ է հարուցել: Ի պատասխան Պուտինը նախատել է լրագրողներին.  «Դահլիճում իրարանցումն անտեղի է, նկատի ունեն ավագ Քադիրովին, որը զոհվել է հանուն իր ժողովրդի շահերի, խնդրում եմ դա ընդունել առանց հեգնանքի»:
Չեչնիայի Հանրապետության ղեկավարի եւ կառավարության պաշտոնական կայքում հաղորդվել է, որ ոչ ոք իրավունք չի տվել թերթն անվանել զոհված Ահմադ Հաջի Քադիրովի անվամբ, ասվում է Ռամզան Քադիրովի հայտարարության մեջ: Նա նաեւ ընդգծել է, որ լրագրողուհու հարցերն ունեցել են  սադրիչ երանգ, ուղղակիորեն կապված չեն եղել Չեչնիայի հետ, հայտնում է  «Ուրալինֆորմբյուրոն»:
Լրագրողուհին հարցրել է «Կովկաս» ռադիոկայանի  հեռարձակման կրճատված ձեւաչափի եւ ֆինանսավորման պակասի  մասին: Նախագահը խոստացել է  «փորձել որեւէ բան փոխել դեպի լավը եւ ավելացնել ֆինանսավորումը»:

Чеченская газета с громким названием «Путь Кадырова», прославившаяся на всю Россию во время пресс-конференции Владимира Путина, закрыта после насмешек журналистов.
Казус, как сообщает НТВ,  произошел во время большой пресс-конференции Путина 20 декабря, когда журналистка из Чечни представилась корреспондентом газеты «Путь Кадырова», что вызвало оживление и усмешки в зале. В ответ на это Путин пристыдил журналистов: «Оживление в зале неуместно, имеется в виду старший Кадыров, который погиб за интересы своего народа, прошу вас без усмешек это воспринимать».
На официальном сайте главы и правительства Чеченской Республики сообщается, что никто не давал права называть газету именем погибшего Ахмад-Хаджи Кадырова. «Я считаю, что в первую очередь нужно было поинтересоваться мнением семьи, спросить, согласны ли они, чтобы именем Кадырова назвали газету. Иначе это неэтично», - говорится в заявлении Рамзана Кадырова. Также Кадыров подчеркнул, что вопросы журналистки носили провокационный характер, не были напрямую связаны с Чечней, сообщает «Уралинформбюро».
Журналистка задала вопрос о сокращенном формате вещания радиостанции «Кавказ» и недостатке финансирования. Президент пообещал «попробовать что-то изменить в лучшую сторону и увеличить финансирование».