Իրանին սահմանակից Մեղրի եւ Ագարակ քաղաքները կգազաֆիկացվեն 2014թ. կեսերին: Այդ մասին Մեղրիի ընտրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել է նախագահի թեկնածու, գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանը` պատասխանելով հավաքվածների հարցերին, հաղորդում է NEWS.am-ի թղթակիցը:
Մասնավորապես, բնակիչներից մեկը նշել էր, որ թեպետ Մեղրին գտնվում է Իրանի հետ սահմանի մոտ, Իրան-Հայաստան մայրուղային գազատարի անմիջապես մերձակայքում, մինչ օրս չի գազաֆիկացվել: հարցը արդիական է նաեւ հարեւան Ագարակում: Թեեւ միջին աշխատավարձն ամենաբարձր է Հայաստանում եւ կազմում է 267 հազար դրամ, գործնականում բոլոր բնակարանները տաքացվում են էլեկտրականությամբ: ««Մինչեւ հաջորդ տարվա կես մենք կլուծենք երկու քաղաքների գազաֆիկացման հարցը»,- նշել է Սերժ Սարգսյանը:

Города Мегри и Агарак, находящиеся у границы с Ираном, будут газифицированы к середине 2014 года. Об этом 23 января в беседе с избирателями города Мегри заявил кандидат в президенты Армении, действующий глава государства Серж Саргсян, отвечая на вопросы собравшихся, передает корреспондент Новости Армении – NEWS.am.
В частности, один из жителей обратил внимание, что Мегри, хотя и находится у границы с Ираном, в непосредственной близости от магистрального газопровода Иран – Армения, до сих по не газифицирован. Вопрос актуален и в соседнем Агараке: хотя средняя зарплата там самая высокая по стране и составляет 267 тысяч драмов (в городе действует Агаракский медно-молибденовый комбинат), но практически все квартиры обогреваются электричеством. «К середине следующего года мы решим вопрос газификации этих двух городов», – заверил Серж Саргсян, претендующий на переизбрание.