«Նաիրիտ» ընկերության գույքի բռնագանձման հարցը հայտնվել է ՀՀ արդարադատության նախարարության դատական ակտերի հարկադիր կատարման ծառայության վարույթում: Այդ մասին այսօր՝ հունվարի 25-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ գլխավոր հարկադիր կատարող Միհրան Պողոսյանը:
«Նաիրիտի» դեմ գույքի բռնագանձման հայտ են ներկայացրել «ՀայՌուսգազարդը» եւ «ՎՏԲ Հայաստան բանկը», ընդհանուր պարտքը կազմում է մոտ 1,5 մլրդ դրամ:
Ըստ Մ. Պողոսյանի՝ փորձում են գրաֆիկներ ստեղծել, որպեսզի «Նաիրիտը» կարողանա աստիճանաբար պարտքերը մարել, քանի որ այս գործարանի աշխատանքը մեծ ազդեցություն կունենա Հայաստանի տնտեսական համակարգի համար:

YEREVAN. – The matter of seizing the property of Nairit Rubber Factory of Armenia is included in the duties of the Justice Ministry’s Compulsory Enforcement Service of Judicial Orders (CESJO). Its chief, Justice Major General Mihran Poghosyan stated this during a press conference on Friday.
The ArmRusGazprom Company and VTB Bank (Armenia) have filed a petition against Nairit toward the seizure of its property. The total debt is about 1.5 billion drams (approx. $3,685,370).
As per the CESJO chief, they are attempting to design graphics so that Nairit is able to gradually repay debts, since the activities of this plant greatly impact the economic system of Armenia.