«Նաիրիտ» ընկերության գույքի բռնագանձման հարցը հայտնվել է ՀՀ արդարադատության նախարարության դատական ակտերի հարկադիր կատարման ծառայության վարույթում: Այդ մասին այսօր՝ հունվարի 25-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ գլխավոր հարկադիր կատարող Միհրան Պողոսյանը:
«Նաիրիտի» դեմ գույքի բռնագանձման հայտ են ներկայացրել «ՀայՌուսգազարդը» եւ «ՎՏԲ Հայաստան բանկը», ընդհանուր պարտքը կազմում է մոտ 1,5 մլրդ դրամ:
Ըստ Մ. Պողոսյանի՝ փորձում են գրաֆիկներ ստեղծել, որպեսզի «Նաիրիտը» կարողանա աստիճանաբար պարտքերը մարել, քանի որ այս գործարանի աշխատանքը մեծ ազդեցություն կունենա Հայաստանի տնտեսական համակարգի համար:

В Службе принудительного исполнения судебных актов начато рассмотрение дела о конфискации имущества завода «Наирит». Об этом сообщил журналистам 25 января главный судебный пристав республики Мигран Погосян.
Заявки против «Наирита» о конфискации представили ЗАО «АрмРосгазпром» и «ВТБ (Армения)», общая задолженность составляет около 1,5 млрд драмов.
По словам М. Погосяна, делаются попытки составить график погашения долгов, так как работа предприятия будет иметь большое значение для экономики Армении.
Напомним, предприятие не работает с апреля 2010 г. С того момента экономическая деятельность предприятия сводилась к продаже складских запасов продукции.