Վրաստանի վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլին չի միջամտել հայ ակտիվիստ  Վահագն Չախալյանի ազատման հարցին: Այդ մասին նա հայտնել է Դավոսում լրագրողների հետ կայացած հանդիպման ընթացքում:
Ըստ նրա՝ Վահագն Չախալյանի ազատման հարցը բարձրացրել է Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն, իսկ ինքը վերահասցեավորել է մեկ ուրիշի:
«Հավատացեք, ինձ չվերաբերող հարցերին ես չեմ միջամտում: Բանտարկյալների ազատության հարցը ես չեմ որոշում: Ավարտվել են այն ժամանակները, երբ մեկ մարդ էր որոշումներ կայացնում:  Ես հարցը նույն րոպեին վերահասցեավորեցի: Կարծեմ պատասխանեց Սոզար Սուբարին: Նույնիսկ չեմ հիշում՝ ինչ պատասխանեց», - հայտարարել է վարչապետը, հաղորդում է «Գռուզիա օնլայնը»:
Չախալյանի ազատումը սուր քննադատության է ենթարկվել Սահակաշվիլիի «Միասնական ազգային շարժում» կուսակցության ներկայացուցիչների կողմից: ՆԳՆ-ի նախկին ղեկավարը հայտարարել է, որ Չախալյանը վրացական պետության թշնամին է եւ ռուսական գործակալ:

Georgian PM Bidzina Ivanishvili has not interfered in release of Armenian activist Vahagn Chakhalyan, he told reporters in Davos.
Vahagn Chakhalyan was released on Thursday evening after spending five years in jail.
Ianishvili said the issue was raised by Catholicos of All Armenians Karekin II, but Georgian PM redirected problem, Gruziya Online reported.
“I am not interfering in the matters not concerning me. It is not up to me to settle the issues on release of prisoners. It is not the time when one person was in charge of decisions. I redirected the issue to, it seems to Sozar Subari [Georgian Minister of Corrections and Legal Assistance]. I do not even remember his answer,” Ivanishvili said.
Meanwhile, Chakhalyan’s release was strictly condemned by the former ruling party run by Mikheil Saakashvili.