ԱՊՀ հակաահաբեկչական կենտրոնը Բոսթոնի պայթյունների կապակցությամբ ցավակցել է ԱՄՆ բնակիչներին:
«Այդ դաժան հանցագործությունը մեկ անգամ եւս մատնանշում է մարդկանց զանգավածային ներկայությամբ տեղի ունեցող մշակութային ու սպորտային միջոցառումների անվտանգությունն ապահովելու խնդրի հրատապությունը։ Մենք դատապարտում ենք պայթյունները կազմակերպած հանցագործների գործողությունները, որոնց հետեւանքով տուժել են մեծ թվով խաղաղ բնակիչներ», - ասվում է կենտրոնի մամուլի ծառայության հրապարակած հայտարարության մեջ։
Հիշեցնենք, որ Բոսթոնում կրկնակի ահաբեկչությունը տեղի է ունեցել ապրիլի 15-ին միջազգային մարաթոնի ժամանակ։ Վերջին տվյալների համաձայն, զոհվել է 3 մարդ, տուժել՝ 144-ը, որոնցից 17-ի վիճակը ծայրահեղ է։

Антитеррористический центр СНГ выразил соболезнования жителям США в связи с взрывами в Бостоне.
«Это жестокое преступление еще раз демонстрирует актуальность проблемы обеспечения безопасности культурных и спортивных мероприятий с массовым пребыванием людей <…> Мы <…> резко осуждаем действия преступников, организовавших взрывы, в которых пострадало большое количество мирных граждан», - говорится в сообщении, обнародованном пресс-службой центра.
Напомним, что двойной теракт был 15 апреля совершен во время международного марафона в Бостоне. По последним данным, погибли три человека, пострадали 144, состояние 17 из которых оценивается как критическое.