The Times-ի նախկին գլխավոր խմբագիր Ջեյմս Հարդինգը նշանակվել է BBC-ի նորությունների ստորաբաժանման ղեկավար: Այդ մասին բրիտանական կորպորացիան հայտնել է իր կայքում: Հարդինգի ամենամյա աշխատավարձը կազմելու է 340 հազար ֆունտ ստեռլինգ:
Հարդինգի ենթակայության տակ լինելու են նորությունների բաժնի 8 հազար աշխատակիցներ, իսկ ինքը, բացի ստորաբաժանումը ղեկավարելուց, մասնակցելու է նաեւ կորպորացիայի վարչության նիստերին:
Իր հրաժեշտի նամակում Հարդինգի հասկացրել էր, որ իր հեռացումը ցանկանում է Ռուփերթ Մերդոքը` News Corp մեդիակորպորացիայի ղեկավրը, ում պատկանում է The Times-ը: Հարդինգի ղեկավարությամբ The Times-ը քննադատաբար էր լուսաբանում Մերդոկի մեկ այլ` News of The World թերթի սկանդալը: Այդ թերթի լրագրողներին կասկածում էին շոու-բիզնեսի աստղերի եւ քաղաքական գորշիչների գաղտնալսման մեջ, ինչն էլ հանգեցրել էր թերթի փակմանը, գրում է Lenta.ru-ն:
Մինչ Հարդինգը BBC-ի նորությունների ծառայությունը ղեկավարել է Հելեն Բոուդենը: Նա այդ պաշտոնում աշխատել է 2004-ից 2012 թվականները: Բոուդենի հեռանալը կապված է BBC-ի նախկին հաղորդավար Ջիմմի Սեւիլի սկանդալում ունեցած դերով: Սեւլին հետմահու մեղադրել են մանկապղծության մեջ: Հետաքննությունը ցույց է տվել, որ Բոուդենը փորձել է թաքցնել Սեւիլի հանցագործությունները:

Бывший главный редактор The Times Джеймс Хардинг назначен главой новостного подразделения BBC. Об этом британская корпорация сообщила на своем сайте. Годовая зарплата Хардинга будет составлять 340 тысяч фунтов стерлингов.
В подчинении Хардинга будет восемь тысяч сотрудников новостного отдела, а сам он, помимо руководства подразделением, будет участвовать в заседаниях правления корпорации.
В прощальном письме сотрудникам Хардинг дал понять, что его ухода хочет Руперт Мердок, глава медиакорпорации News Corp, которой принадлежит The Times. Под руководством Хардинга The Times критически освещала скандал в другой газете Мердока - News of The World. Журналистов этого издания заподозрили в прослушке телефонов звезд шоу-бизнеса и политиков, что привело к закрытию газеты, пишет «Лента.Ру».
До Хардинга новостную службу BBC возглавляла Хелен Боуден. Она занимала этот пост с 2004 года по конец 2012 года. Уход Боуден связывали с ее ролью в скандале с бывшим ведущим BBC Джимми Сэвилом, которого посмертно обвинили в совращении несовершеннолетнихВнутреннее расследование корпорации показало, что под руководством Боуден ее отдел пытался скрыть информацию о предполагаемых преступлениях Сэвила.
Помимо Боуден, BBC покинули генеральный директор Джордж Энтуисл и глава бюро расследований Иэн Овертон. Новым генеральным директором BBC стал бывший глава театра в Ковент-Гарден Тони Холл.