Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր՝ ապրիլի 25-ին, ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մարսելա Մարիա Նիկոդեմոսին, ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նախագահը բարձր է գնահատել դեսպանի գործունեությունն ու անձնական ներդրումը հայ-բրազիլական հարաբերությունների ամրապնդման գործում՝ նշելով, որ նրա պաշտոնավարման տարիներին երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը հարստացել է նոր ծրագրերով ու նախաձեռնություններով: Սերժ Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ մեր երկրում Բրազիլիայի հաջորդ դեսպանը նույնպիսի եռանդով եւ նվիրվածությամբ կկատարի իր առաքելությունը՝ ի նպաստ հայ-բրազիլական բարեկամության: Հանրապետության նախագահը հաջողություններ է մաղթել դեսպանին հետագա աշխատանքում եւ հույս հայտնել, որ նա կշարունակի մնալ Հայաստանի բարեկամը՝ իր աշխատանքային հարուստ փորձն ու գիտելիքները ծառայեցնելով հայ-բրազիլական կապերի առավել ամրապնդմանը:
Բրազիլիայի դեսպանը գոհունակությամբ է խոսել միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում եւս բարեկամ Հայաստանի հետ արդյունավետ համագործակցության մասին: Երկկողմ կապերի ամրապնդման գործում տկն. Մարսելա Մարիա Նիկոդեմոսը բարձր է գնահատել բրազիլահայ համայնքի դերը, որը, նրա խոսքով, լուրջ եւ կարեւոր ներդրում է ունեցել նաեւ Բրազիլիայի զարգացման գործում:
Զրուցակիցները երկուստեք կարեւորել են առկա բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսության եւ երկու ժողովուրդների բարեկամության հիմքի վրա տնտեսական հարաբերությունների զարգացումը:

Президент Серж Саргсян 25 апреля принял Чрезвычайного и полномочного посла Федеративной Республики Бразилия в Армении Марселу Марию Никодемос, которая завершает свою дипломатическую миссию.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе президента, Серж Саргсян высоко оценил деятельность и личный вклад посла в укреплении армяно-бразильских отношений, отметив, что в годы ее службы повестка двусторонних отношений была обогащена новыми программами и инициативами. Президент выразил надежду, что следующий посол Бразилии в нашей стране с тем же энтузиазмом и преданностью приступит к выполнению своей миссии во благо укрепления армяно-бразильской дружбы. Серж Саргсян пожелал удачи послу в дальнейшей деятельности и выразил надежду, что она продолжит оставаться другом Армении, используя свой богатый рабочий опыт и знания в деле укрепления армяно-бразильских связей.
Посол Бразилии с удовлетворением отметила эффективное сотрудничество с Арменией в рамках международных организаций. В деле укрепления двусторонних связей Марсела Мария Никодемос высоко оценила роль армянской общины Бразилии, которая, по ее словам, внесла серьезный и важный вклад в развитие страны. Собеседники подчеркнули важность развития экономических отношений на основе существующего политического диалога на высоком уровне.