Ես չեմ խնդրում ձեր ձայնը տալ «Բարեւ Երեւան» դաշինքին, քանի որ այդ դաշինքի մեջ մտնող մարդիկ միշտ էլ պաշտպանել են ժողովրդի իրավունքը, այլ կոչ եմ անում Երեւանի ավագանու ընտրություններին ձայն տալ «Բարեւ, Երեւան» դաշինքին։ Այս մասին, այսօր՝ ապրիլի 26-ին, Երեւանի Նոր Նորք վարչական շրջանի ընտրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ, «Բարեւ Երեւան» դաշինքի համամասնական ցուցակը գլխավորող Արմեն Մարտիրոսյանը՝ նշելով, որ իրենց շարքերում օլիգարխներ չկան, եւ իրենք մտադիր են շարունակել պաշտպանել քաղաքացիների շահերը։
«Ընտրելով «Բարեւ, Երեւան» դաշինքը, մեզ հնարավորություն կտաք վերակառուցել մայրաքաղաքը ղեկավարելու կառուցվածքը։ Եկեք մայիսի 5-ին միասին ասենք «Բարեւ, Երեւան»,- նշել է Մարտիրոսյանը։
Նրա խոսքով, վերջին 4 տարվա ընթացքում Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը Երեւանի երեք քաղաքապետ է փոխել, որոնք «հավատարիմ կերպով ծառայել են» մի խումբ մարդկանց հարստանալուն ու ներքաղաքական շահերին: «Մինչդեռ, «Ժառանգություն» կուսակցության պատգամավորները քաղաքացիների շահերն են պաշտպանել, լինի դա կանաչապատ տարածքների, թե երեւանցիներին անհանգստացնող այլ խնդիր։ Դրան զուգահեռ, քաղաքային իշխանությունները հաջողությամբ կիրառել են «ատկատների» համակարգը, եւ դրա վկայությունն է, օրինակ, ասֆալտի որակը։ Դրա վկայությունն է, որ քաղաքապետարանի հայտարարած մրցույթներում միշտ հաղթում են միայն այն կազմակերպությունները, որոնց տերերը կամ ՀՀԿ-ից են կամ էլ նրանց մերձավոր շրջապատից»,-ասաց նա:
Մարտիրոսյանը հավաքվածներին խոստացավ նաեւ, որ քաղաքապետ ընտրվելու դեպքում նրանք անմիջապես կզգան տարբերությունը. «Մենք կվերականգնենք «Երեւանի մասին» օրենքով նախատեսված մեր իրավունքները, դուք անմիջապես կզգաք Երեւանի հին ու նոր իշխանությունների միջեւ տարբերությունը»։

Я не прошу вас отдавать свои голоса блоку «Здравствуй, Ереван», потому что люди, входящие в этот блок, всегда защищали права народа, и я призываю проголосовать на выборах в Совет старейшин за блок «Здравствуй, Ереван». Об этом на встрече в избирателями ереванского административного района Нор –Норк 26 апреля заявил вице-председатель партии «Наследие», первый номер пропорционального списка блока «Здравствуй, Ереван» Армен Мартиросян, отметив, что в их рядах нет олигархов, и они намерены оставаться на защите интересов граждан.
«Выбрав блок «Здравствуй, Ереван», вы предоставите нам возможность реформировать структуру управления столицей. Давайте вместе 5 мая скажем «Здравствуй, Ереван»,- отметил Мартиросян.
По его словам, за последние 4 года Республиканская партия Армении сменила трех мэров Еревана, которые «верно служили для обогащения» группы людей и внутриполитическим интересам: «Между тем, депутаты партии «Наследие» вставали на защиту интересов граждан будь то вопрос застройки зеленых территорий, или другие проблемы, беспокоящие ереванцев. Параллельно этому, столичные власти с успехом применяли систему откатов, и свидетельством этому является, к примеру, качество уложенного асфальта. Свидетельством этого является то, что на конкурсах, объявленных мэрией, всегда одерживают победу только те организации, владельцы которых или из РПА или из их ближайшего окружения».
Мартиросян, также пообещал собравшимся, что в случае избрания мэром они сразу же почувствуют разницу: «Мы восстановим ваши права, предусмотренные законом «О Ереване», вы сразу почувствуете разницу между старой и новой властью в Ереване».