Ապրիլի 27-ին Ուլան Բատորում իր աշխատանքն սկսեց  Ժողովրդավարությունների hամայնք 7-րդ նախարարական համաժողովը, որին մասնակցեց ԱԳ փոխնախարար Սերգեյ Մանասարյանը:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե համաժողովին ընդհանուր առմամբ մասնակցեցին ավելի քան 300 պատվիրակ շուրջ 100 երկրներից:
Լիագումար նիստի բացումը կատարեց Մոնղոլիայի վարչապետ Նորովին Ալթանհույագը, ելույթ ունեցավ նաեւ Ժողովրդավարությունների համայնքի գլխավոր քարտուղար տիկին Մարիա Լեյսները: Այնուհետեւ աշխատանքները շարունակվեցին առանձին պանելներում:
ՀՀ փոխարտգործնախարարը մասնակցեց խորհրդարաններին ու քաղաքացիական հասարակությանը նվիրված պանելների աշխատանքներին:
Ապրիլի  28-ին փոխնախարար Մանասարյանը հանդիպում ունեցավ Մոնղոլիայի ԱԳ փոխնախարար` Դ.Գանհույագի հետ:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ եղավ երկկողմ հարաբերությունների լայն շրջանակին, ինչպես նաեւ իրավապայմանագրային դաշտի հնարավոր ընդլայնմանը:
Տեղեկանք: Ժողովրդավարությունների համայնքը ժողովրդավարական պետությունների միջկառավարական կոալիցիա է, որի նպատակը  աշխարհում ժողովրդավարական արժեքների ու ինստիտուտների տարածումն է: Այն նախաձեռնվել է ԱՄՆ-ի նախկին պետքարտուղար Մադլեն Օլբրայթի եւ Լեհաստանի նախկին արտգործնախարար Բրոնիսլավ Ժերեմեկի կողմից 2000թ. հունիսին:

В Улан-Баторе 27 апреля стартовала 7 министерская конференция «Община демократии», в которой принял участие замминистра иностранных дел Армении Сергей Манасарян.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе МИД, в конференции приняли участие более 300 делегатов из 100 стран. Пленарное заседание открыл премьер-министр Монголии Норовын Алтанхуяг, затем работа продолжилась в отдельных панелях. Замминистра иностранных дел Армении принял участие в заседаниях, посвященных парламентам и гражданскому обществу.
28 апреля Сергей Манасарян провел встречу с замминистра иностранных дел Монголии Д.Ганхуягом. Стороны обсудили широкий круг вопросов, касающихся двусторонних отношений и расширения договорно-правового поля.
Конференция «Демократическая община» является межправительственной коалицией, целью которой является распространение в мире демократических ценностей и институтов. Она инициирована бывшим госсекретарем США Мадлен Олбрайт и бывшим министром ИД Польши Брониславом Жеремеком в 2000 г.