Վրաստանի խորհրդարանի խոսնակ Դավիթ Ուսուպաշվիլիի գլխավորած խորհրդարանական պատվիրակությունը դեկտեմբերի 14-ից 16-ը կգտնվի Հայաստանում։ Ալավերդի քաղաքում կկայանա Հայաստանի եւ Վրաստանի խորհրդարանների միջեւ համագործակցության հեռանկարների թեմայով լիագումար նիստ։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կքննարկեն երկու երկրների բարձրագույն օրենսդիր մարմինների երկկողմ եւ բազմակողմ համագործակցության հարցը, ինչպես նաեւ խորհրդարանի դերը առեւտրի, տնտեսության, գյուղատնտեսության եւ մշակույթի զարգացման հարցում։
Երկրորդ օրը վրացի եւ հայ խորհրդարանականները կհանդիպեն հանձնաժողովների աշխատանքի ձեւաչափով: Նիստի եզրափակիչ մասի ավարտից հետո հուշագիր կստորագրվի:
Երկու երկրների միջեւ միջխորհրդարանական համագործակցության լիագումար նիստը անցկացվում է ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի նախաձեռնությամբ:

A Georgian parliamentary delegation, led by Chairperson David Usupashvili, will be in Armenia from Saturday to Monday.
The Armenian National Assembly and the Georgian parliament representatives will convene a parliamentary cooperation session in the City of Alaverdi.
The parties also will discuss the role of the parliaments in the development of commerce, economy, agriculture, and culture.
On the second day, the Armenian and Georgian MPs will meet within the format of parliamentary committees.
A memorandum will be signed after the session.
The interparliamentary cooperation session between Armenia and Georgia is held at the initiative of the OSCE Office in Yerevan.