Ապրիլի 13-16-ին Ադրբեջան կժամանի Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) նախագահ Մովլյութ Չավուշօղլուն: Այդ այցելության շրջանակներում, Չավուշօղլուն հանդիպելու է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի, խորհրդարանի խոսնակ Օգթայ Ասադովի, ԱԳՆ ղեկավար Էլմար Մամեդյարովի եւ երկրի քաղաքական կուսակցությունների ներկայացուցիչների հետ:
ԵԽԽՎ նախագահը հանդիպումներ կունենա նաեւ ԵԽԽՎ-ում ադրբեջանական պատվիրակության անդամների եւ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ: Ապրիլի 15-ին Չավուշօղլուն կայցելի Գյանջա եւ կհանդիպի տեղի իշխանությունների հետ:

С 13 по 16 апреля в Азербайджане с визитом будет находиться председатель Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) Мовлют Чавушоглу.
В рамках визита запланированы встречи Чавушоглу с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым, спикером парламента Огтаем Асадовым, главой МИД Эльмаром Мамедъяровым и представителями политических партий страны.
Председатель ПАСЕ также проведет встречи с членами азербайджанской делегации в Парламентской ассамблеи и представителями гражданского общества.
В четверг, 15 апреля, Чавушоглу посетит город Гянджи, где встретится с представителями местных органов власти.