Քալիֆորնիական Բըրբենք քաղաքի միավորված դպրոցական շրջանը պատրաստվում է, որպեսզի 2015թ.-ի աշնանը հայոց լեզվի ուսուցման երկլեզու ծրագիր առաջարկի: Այդ մասին հայտարարել է Բըրբենք քաղաքի միավորված դպրոցական շրջանի նախնական կրթության տնօրեն Թոմ Քիսինջերը:
Ինչպես գրում է «Burbank Leader»-ը Բըրբենքի նախնական դպրոցներում իսպաներեն լեզվի ուսուցման երկլեզու ծրագիրը բարեհաջող էր եւ մանկավարժները ծրագրի ընդարձակման հույս են հայտնել: Այս պահին 29 երեխա մանկապարտեզներում օրվա 80 տոկոսն անցկացնում են դասարանում՝ խոսելով իսպաներեն եւ սովորելով մաթեմատիկա, բնական գիտություններ, արվեստ ու հասարակական գիտություններ իսպաներենով:
Բըրբենք քաղաքի միավորված դպրոցական շրջանի սովորողների մոտ 45 տոկոսը, որ անգլերեն է սովորում, խոսում է իսպաներեն: Իսկ մոտ 36 տոկոսը խասում է հայերեն: Մոտ 16 տոկոսն էլ ընդհանուր առմամաբ խոսում են 70 տարբեր լեզուներով:

Объединенный школьный округ калифорнийского города Бербанк готовится к тому, чтобы к осени 2015 года предложитьь двуязычную программу с обучением армянского языка. Об этом заявил директор начального образования Объединенного школьного округа Бербанка Том Киссинджер.
Как пишет «Burbank Leader» двуязычная программа с обучением испанского языка в начальных школах Бербанка оказалась успешной, и педагоги выразили надежду на расширение программы. В настоящее время 29 детей в детских садах проводят 80% дня в классе, говоря по-испански и изучая математику, естественные науки, искусство и общественные науки на испанском языке.
Около 45% учащихся в Объединенном школьном округе Бербанка, которые изучают английский язык, говорят по-испански. А примерно 36% учащихся говорят по-армянски. Еще 16% учащихся говорят в общей сложности на 70 других языках.