ԱՄՆ Կոնգրեսը քննարկում է Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցները խստացնելու հարցը, եթե Մոսկվան չկատարի իր միջազգային պարտավորությունները, հայտարարել է ազդեցիկ սենատոր-դեմոկրատ Բենջամին Կարդինը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
«Միանգամայն ակնհայտ է, որ Կոնգրեսը պատժամիջոցներն էլ ավելի խստացնելու կոչ անող որոշակի բանաձեւ կընդունի, եթե Ուկրաինայի շուրջ իրադրությունը նախկինի պես սրվի», - օրենսդիրի խոսքերն է մեջբերում գործակալությունը։
«Կոնգրեսն ամենալուրջ կերպով աջակցում է Ռուսաստանի հանդեպ ԱՄՆ-ի շատ խիստ գործողություններին», - ասել է նա։

Конгресс США рассматривает ужесточение санкций против России в случае, если Москва не станет выполнять свои международные обязательства. Об этом, как сообщает ТАСС, заявил влиятельный сенатор-демократ Бенджамин Кардин.
«Совершенно очевидно, что конгресс примет определенную резолюцию, призывающую ужесточать санкции все больше и больше в том случае, если обстановка вокруг Украины будет по-прежнему нагнетаться», - цитирует агентство законодателя.
«Конгресс самым серьезным образом поддерживает очень жесткие действия со стороны США в отношении России», - сказал он.