«Գազպրոմ Արմենիայի» հաստիքների ավելացումն արդարացված էր։ Այս մասին ապրիլի 7-ին խորհրդարանում հայտարարել է իշխող ՀՀԿ կուսակցության պատգամավոր, գազի գնագոյացման հարցով խորհրդարանական ժամանակավոր հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Այվազյանը՝ մեկնաբանելով հանձնաժողովի տարեկան զեկույցը։
«Ընկերությունը նոր աշխատակիցների կարիքը ուներ վերջին տարիներին գազի տեղաբաշխման համակարգի ընդլայնման, տեղական նշանակության նոր խողովակատարների կառուցման պատճառով։ Իսկ միջին աշխատավրձը... 227 հազար դրամ, հաշվեք, այսօրվա դրությամբ դա շատ է, թե քիչ»,- հայտարարել է Այվազյանը։
Նշենք, որ 227 հազար դրամը 2015թ. փետրվարի դրությամբ Հայաստանում միջին աշխատավարձից ավել է 30 տոկոսով (միջին աշխատավարձը՝ 174 450 դրամ)։

Увеличение штата «Газпром Армения» было оправданным. Об этом заявил в Национальном Собрании 7 апреля депутат от правящей Республиканской партии Армении, председатель временной парламентской комиссии по ценообразованию газа Вардан Айвазян, комментируя отчет комиссии. «Новые сотрудники компании понадобились из-за расширения системы распределения газа в последние годы, строительства новых трубопроводов местного значения. А средняя зарплата… 227 тысяч драмов. Посчитайте – много это на сегодня или мало», - сказал Айвазян.
Отметим, что 227 тыс. драмов (по текущему курсу $480) – это только на 30% больше средней зарплаты в Армении по итогам февраля 2015 года (174 450 драмов).