Ամերիկահայ հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանի՝ Հայաստան կատարելիք այցին անդրադարձել են թուրքական հայտնի լրատվամիջոցները։
Թուրքական Hurriyet-ը գրում է, որ Քիմ Քարդաշյանը Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի կապակցությամբ Հայաստան է մեկնում։ «Հայաստանում Քարդաշյան ընտանիքի անցկացրած 8 օրերը նկարահանվելու են եւ ամեն ինչ ցուցադրվելու է Keeping Up With The Kardashians ռեալիթի ծրագրում»,-գրում է Hurriyet-ը։
ԱՄՆ հեռուստատեսությունում Ցեղասպանության քարոզչություն։ Նման  վերնագրով է Քարդաշյանի հայաստանյան այցը մեկնաբանել թուրքական Superhaber.tv-ին։
Թուրքական Internethaber կայքն էլ գրում է, որ Քիմ Քարդաշյանը օդանավակայանում լրագրողների հայտնել է, որ Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի համար է այցն իրականացնում։ «Հայրս՝ Ռոբերտ Քարդաշյանը, հայ էր, եւ այս այցը մեր ընտանիքի համար շատ կարեւոր է»,-Քիմի խոսքերը մեջբերում է Internethaber-ը։

Известные турецкие СМИ затронули предстоящий визит американской звезды армянского происхождения Ким Кардашян в Армению.
Как пишет турецкая газета «Hurriyet», Ким Кардашян отправляется в Армению в связи со 100-летней годовщиной Геноцида армян. «8 дней, проведенных семьей Кардашян в Армении, будут сняты, и все будет показано в реалити программе под названием Keeping Up With The Kardashians», - пишет турецкая газета.
А турецкий телеканал «Superhaber.tv» прокомментировал визит Ким Кардашян в Армению следующим образом: «Пропаганда Геноцида на телевидении США».
Турецкий сайт Internethaber, в свою очередь, сообщает, что Ким Кардашян в аэропорту сообщила журналистам, что визит связан со 100-летней годовщиной Геноцида. «Мой отец, Роберт Кардашян, был армянином, и этот визит очень важен для нашей семьи», - цитирует слова Ким Кардашян Internethaber.