Ֆրանսիացի դերասան Ժերար Դեպարդյեն սեր է խոստովանել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին եւ ուկրաինացիներին: Նա նաեւ նշել է, որ պատերազմ չի սիրում եւ ցնցված է Ուկրաինայում տեղի ունեցող իրադարձություններից: ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ, հակամարտության շուրջ իր գնահատականը դերասանը հնչեցրել է Կաննի կինոփառատոնի ժամանակ, որտեղ նա ներկայացնում է «Սիրո հովիտ» ֆիլմը:
«Պարոն Պուտինը, ես նրան լավ եմ ճանաչում եւ շատ եմ սիրում: Ես շատ եմ ճամփորդում ԽՍՀՄ կամ, ավելի ճիշտ, Ռուսաստան»,- ասել է Դեպարդյեն: Նրա խոսքերն ու սխալմունքը լրագրողների ժպիտն են առաջացրել:
Դերասանն ընդգծել է, որ գլուխ չի հանում Ուկրանիայում տեղի ունեցածից, սակայն, «ինչպես եւ բոլորը, ցնցված է»: «Ես լավ ծանոթ էի [նախկին] նախագահ Վիկտոր Յուշչենկոյի հետ, շատ եմ սիրում ուկրաինացիներին, սակայն հակամարտությունների քննարկումն իմ իրավասությունների մեջ չէ: Ես պատերազմ չեմ սիրում, հակամարտություններ չեմ սիրում, քանի որ դա մարդկանց մահվան է հանգեցնում»,- ընդգծել է դերասանը:

Французский актер Жерар Депардье признался в любви к президенту России Владимиру Путину и украинцам. Он также отметил, что не любит войну и шокирован происходящим на Украине. Свою оценку конфликта актер высказал на кинофестивале в Каннах, где он представляет картину «Долина любви», сообщает РИА Новости
«Месье Путин, я его хорошо знаю и очень люблю. Я много езжу в СССР, или, точнее, в Россию», — сказал Депардье. Как отмечает РИА Новости, его слова и путаница в названиях вызвали улыбки журналистов.
Актер подчеркнул, что не разбирается в происходящем на Украине, но «как и все шокирован». «Я был хорошо знаком с [бывшим] президентом Виктором Ющенко, я очень люблю украинцев, но обсуждение конфликтов не входит в мою компетенцию. Я не люблю войну, не люблю конфликты, потому что это приводит к смерти людей», — подчеркнул Депардье.
В Каннах актер представляет картину «Долина любви», в которой главные роли исполнили он сам и Изабель Юппер. Фильм входит в программу основного конкурса 68-го кинофестиваля.