Արմեն Ջիգարխանյանի թատրոնի նոր տնօրեն է դարձել Վիտալինա Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայան, իսկ արտիստն ինքը կզբաղեցնի թատրոնի նախագահի պաշտոնը:
«Առաջարկում են թատրոնի տնօրեն նշանակել Վիտալինա Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայային, ով արդեն 8 տարի աշխատում է թատրոնում եւ ճանաչում է կոլեկտիվին: Հույս ունեմ, որ նա կարդարացնի մեր վստահությունը»,- Մոսկվայում թատրոնների տնօրենների խորհրդակցության ժամանակ հայտարարել է Ջիգարխանյանը՝ հավելելով, որ թատրոնը ֆինանսական ծանր դրության մեջ է եւ նոր տնօրենի ու մշակույթի դեպարտամենտի օգնության կարիքն ունի:
Ըստ Gazeta.ru-ի, մշակույթի դեպարտամենտի ղեկավար Ալեքսանդր Կիբովսկին սատարել է Ջիգարխանյանի առաջադրած թեկնածուին:

Vitalina Tsymbalyuk-Romanovskaya became the new director of the Armen Dzhigarkhanyan Theatre. The actor has himself become the President of the Theatre.
“I propose to appoint Tsymbalyuk-Romanovskaya as a director. She has been working at the theatre for already eight years and knows the staff. I hope she will justify our confidence,” Dzhigarkhanyan said at the meeting of theatre directors of Moscow, noting that the theatre is in dire straits financially and needs a new director, as well as the support of Moscow’s Department of Culture.
Tsymbalyuk-Romanovskaya’s candidacy was also supported by the Department Head Alexander Kibovsky, Gazeta.ru reports.