Ստամբուլից Երեւան ՀՀ քաղաքացիներ տեղափոխող «Ռիչ Տուր» ընկերության ավտոբուսը դեկտեմբերի 23-ին, առավոտյան ժամը 03:20-ին, վթարի է ենթարկվել՝ զուգահեռ ընթացող ավտոմեքենայի անզգույշ մանեւրի պատճառով:
Հայաստանի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե դեպքը տեղի է ունեցել Ստամբուլից արեւելք՝ Բոլու քաղաքի մոտակայքում:
Համաձայն Բաթումում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունից ստացված տեղեկատվության՝ զոհեր չկան, երեք հոգի ստացել են թեթեւ մարմնական վնասվածքներ:
Ուղեւորներն անվտանգ տեղափոխվել են Ստամբուլ: Ըստ «Ռիչ Տուր» ընկերության ներկայացուցիչ Նարեկ Մամուլյանի՝ մինչեւ այսօր երեկո ավտոբուսը կվերականգնվի, եւ բոլոր ուղեւորները կտեղափոխվեն Հայաստան:

The bus owned by “Rich Tour” company, which transported Armenian citizens from Istanbul to Yerevan, has crashed.
The incident happened at about 03:20 pm today in the region of Turkey’s city of Bolu, Armenia’s MFA reports. The incident occurred due to the unsuccessful maneuver of another car.
According to the information provided by the Consulate General of Armenia in Batumi, there are no casualties. Three passengers have suffered trivial bodily injuries.
The passengers have been taken to Istanbul. According to the representative of “Rich Tour,” Narek Mamulyan, the bus will be fixed by the evening and all the passengers will be transported to Armenia.