«Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ի եւ Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկի միջեւ ստորագրվել է պայմանագիր, համաձայն որի Արդշինբանկը միացել է ՎԶԵԲ-ի Առեւտրի խթանման ծրագրին, որպես Թողարկող բանկ: Արշինբանկից  NEWS.am-ին տեղեկացրին, որ պայմանագրի շրջանակներում ՎԶԵԲ-ը Արդշինբանկի համար հաստատել է 10 մլն ԱՄՆ դոլարի սահմանաչափ, որը կօգտագործվի առեւտրի գործարքների ֆինանսավորման համար:
Առեւտրի խթանման ծրագրին մասնակցությունը թույլ կտա Արդշինբանկին մասնակից հաստատող բանկերի միջոցով ընդլայնել իր համագործակցության շրջանակը եւ աշխարհագրությունը:
Նշենք, որ Արդշինբանկը ակտիվներով Հայաստանի երկրորդ բանկն է եւ ունի վաճառքի լայն ցանց կազմված 55 մասնաճյուղից: Բանկը հեղինակավոր Եվրոմանի ամսագրի կողմից ճանաչվել է Հայաստանի 2015 թվականի «Տարվա լավագույն բանկ»: 2015թ. հուլիսին բանկն առաջինը Հայաստանի մասնավոր հատվածում թողարկեց 100 մլն ԱՄՆ դոլար ծավալով եվրոպարտատոմսեր:
Արդշինբանկը Հայաստանի միակ մասնավոր կառույցն է, որն ունի միջազգային հեղիանակավոր վարկանշային երկու գործակալություններից (Moody’s եւ Fitch) ստացված վարկանիշ՝ հավասար Հայաստանի Հանրապետության վարկանշային մակարդակին:

YEREVAN. - Armenia’s Ardshinbank has joined the program of the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) on trade stimulation as a bank of issue. In the framework of the contract, the EBRD confirmed a $10 million limit for Ardshinbank, which will be used for funding commercial transactions.
Ardshinbank is the second bank in Armenia according to its holdings and has about 55 branches in the republic. The issue of Euromoney recognized the bank as the best one in Armenia in 2015. In 2015, the bank was the first to issue $100 million Eurobonds.  The bank is the only private company in Armenia which has ratings from two international rating companies (Moody’s и Fitch), this being equal to the sovereign rating of Armenia.