Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը կարգադրել է պարեկային թռիչքներ իրականացնել Թուրքիայի վրա՝ երկնքում: «Անադոլու» գործակալության տեղեկություններով թռիչքները իրականացնելու են «Էֆ 16» կործանիչները՝ երկրում հսկողություն ու անվտանգություն ապահովելու նպատակով:
Թուրք իրավապահները արդեն ավելի քան 6 հազար մարդու են ձերբակալել, որոնցից են նաեւ բարձրաստիճան ու միջին օղակի զինվորականները: Թուրքիայի ԱԳՆ տվյալներով պետհեղաշրջման փորձի հետեւանքով զոհվել է 290 մարդ: Թուրքիայի իշխաննությունները խռովություն կազմակերպելու մեջ մեղադրել են ընդդիմադիր իսլամական քարոզիչ Ֆեթհուլլահ Գյուլենին, որը ԱՄՆ-ում է բնակվում, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»:

Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган приказал провести патрульные полеты в небе над Турцией. По данным агентства Анадолу, полеты будут осуществлять истребители F-16 в целях обеспечения контроля и безопасности в стране.
Турецкие правоохранители уже задержали более 6 тысяч человек, среди них военные чины высшего и среднего звена. В результате попытки госпереворота погибли, по данным МИД Турции, 290 человек. Власти Турции обвинили в организации мятежа оппозиционного исламского проповедника Фетхуллаха Гюлена, проживающего в США, передает РИА Новости