Դեպի Թաիլանդ մեկանգամյա զբոսաշրջային ուղեւորությունները ժամանակավորապես անվճար են դարձել։ Այս մասին հայտնում է երկրի ԱԳՆ հյուպատոսական հարցերով դեպարտամենտի կայքը, հայտնում է Lenta–ն։
Այս ռեժիմը սկսել է գործել 2016-ի դեկտեմբերի 1-ից եւ կշարունակվի մինչեւ 2017-ի փետրվարի 28-ը։ Այդ վճարը կազմում էր գրեթե 28 դոլար։
Բացի դրանից այն ճանապարհորդները, որոնք վիզա են ստանում թագավորություն ժամանելու պահին, հիմա պետք է հազար բատ վճարեն նախկին երկու հազարի փոխարեն։ Այս միջոցառումները ձեռնարկվել են Թաիլանդի ՆԳՆ կարգադրությամբ։

Однократные туристические визы в Таиланд временно стали бесплатными. Об этом сообщается на сайте департамента МИД азиатской страны по консульским вопросам, передает Lenta.
Этот режим начал действовать с 1 декабря 2016 года, он продлится до 28 февраля 2017 года. До этого размер такой пошлины составлял тысячу бат или чуть более 28 долларов.
Кроме того, сумму сбора для путешественников, получающих визы по прибытии в королевство, с двух тысяч бат снизили до одной тысячи. Отмечается, что такие меры были приняты по распоряжению Министерства внутренних дел Таиланда.