Դեկտեմբերի 29 լույս 30-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական սահմանին իրավիճակը համեմատաբար հանգիստ է եղել: Այս մասին facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Սույն թվականի դեկտեմբերի 29 լույս 30-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական սահմանին իրավիճակը համեմատաբար հանգիստ է եղել, քիչ կրակոցներ են հնչել: ՀՀ Զինված ուժերը լիովին վերահսկում են իրավիճակը»,-գրել է նա:
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ դեկտեմբերի 29-ի առավոտյան Ադրբեջանի զինուժը ձեռնարկել էր դիվերսիոն ներթափանցման փորձ, որի հետևանքով հայկական կողմն ունեցել է երեք զոհ, իսկ ադրբեջանական կողմը, ըստ ՀՀ ՊՆ տեղեկությունների, տվել է մինչեւ 7 զոհ։

YEREVAN. – The situation along the Armenia-Azerbaijan border was relatively calm, from late Thursday night to early Friday morning.
Artsrun Hovhannisyan, Spokesperson of the Minister of Defense of the Republic of Armenia (RA), informed the aforesaid on his Facebook account.
“Few shots were fired,” he also wrote. “The RA Armed Forces fully control the situation.”
The Azerbaijani army had launched a diversionary infiltration attempt, on Thursday morning. As a result, the Armenian side suffered three casualties, whereas the Azerbaijanis—according to the Ministry of Defense (MOD) of Armenia—up to seven fatalities.