Թուրքիայի ոստիկանությունը ամանորյա գիշերը 8 մարդու է կալանավորել՝ կապված Ստամբուլում ահաբեկչության հետ, հայտնում է Daily Mail-ը:
Հիշեցնենք, որ տարեմուտի գիշերը անհայտ անձը կրակ է բացել Ստամբուլի գիշերային ակումբում: Արդյունքում 39 մարդ մահացել է (այդ թվում՝ 16 օտարերկրացիներ), գրեթե 70 մարդ վիրավորվել է: Ահաբեկչության պատասխանատվությունը ստանձնել է «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումը: Հանցագործին հաջողվել է թաքնվել:
Ոստիկանները հանցագործության վայրում են հայտնաբերել նրա վերնազգեստը, որի գրպանում թուրքական 500 լիրա է եղել: Ոստիկանությունում կարծում են, որ չարագործին հաջողվել է փախչել տաքսիով: Դեռեւս չի հաջողվել հանցագործի ինքնությունը պարզել: Որոշ տեղեկություններով՝ նա կարող է Ուզբեկստանի կամ Ղրղզստանի քաղաքացի լինել:

Турецкая полиция арестовала 8 человек в связи с терактом в Стамбуле в Новогоднюю ночь, сообщает Daily Mail.
Как сообщалось ранее, в новогднюю в ночном клубе в Стамбуле неизвестный открыл огонь. В результате погибли 39 человек (в том числе 16 иностранцев), около 70 получили ранения. Ответственность за теракт взяла на себя террористическая группировка «Исламское государство». Преступнику удалось скрыться.
На месте преступления полицейские обнаружили его куртку, в которой было 500 турецких лир. В полиции считают, что злоумышленнику удалось скрыться на такси. Пока личность преступника установить не удалось. По некоторым данным, им может быть выходец из Узбекистана или Кыргызстана.