Կին ոստիկանը կարողացել է Լոս Անջելեսից Թայվան թռչել՝ մոռանալով պայուսակից հանել իր ատրճանակը, փոխանցում է BBC-ն:
Զենքը չի հայտնաբերվել անձնական զննությամբ եւ ձեռքի ուղեբեռի սքանավորմամբ:
Սանտա Մոնիկայի ոստիկանական վարչության 42-ամյա սպա Նոել Գրանտը արձակուրդ էր մեկնում եւ հետն է վերցրել անձնական ատրճանակը, այլ ոչ թե ծառայողական զենքը:
Գրանտը ատճանակի մասին հիշել է եւ վեց գնդակով ատրճանակը պայուսակում հայտնաբերել է միայն Թայվանի մայրաքաղաք Թայբեում վայրէջք կատարելիս: Կինը կատարվածի մասին հայտնել է տեղական իշխանություններին, որոնք նրան արգելել են երկրի տարածքը լքել մինչեւ քննության ավարտը:
ԱՄՆ իշխանությունները ընդունել են, որ Լոս Անջելեսի օդանավակայանում ստուգումը մանրակրկիտ չի կատարվել: «Օդանավում հրազեն հայտնվելու համար պատասխանատուները կհայտնաբերվեն»,- հավաստիացրել են ԱՄՆ-ի տրանսպորտի անվտանգության վարչությունից:

Женщина-полицейский смогла улететь из Лос-Анджелеса на Тайвань, забыв выложить свой пистолет из сумочки, передает BBC.
Оружие не было обнаружено в результате личного досмотра и сканирования ручной клади.
42-летняя офицер полиции Ноэль Грант из полицейского управления Санта-Моники ехала в отпуск и везла с собой свой личный пистолет, а не служебное оружие.
Грант вспомнила о пистолете и наткнулась на него и шесть пуль к нему в сумке, только когда делала пересадку в Тайбэе, столице Тайваня. Женщина сообщила о казусе местным властям, которые запретили ей покидать территорию страны до завершения разбирательства.
Власти США признали, что процедура прохождения досмотра в аэропорту Лос-Анджелеса не была проведена тщательно. «Ответственные за то, что на борт самолета попало огнестрельное оружие, будут найдены», - заверили в управлении безопасности на транспорте США.