Բորիս Բերեզովսկուց ու Միխայիլ Խոդորկովսկուց միայն պահանջվում էր պահպանել օրենքը ու «լինել հավասար չափով հեռացված» ռուսական ղեկավարությունից։ Այս մասին պատմել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ամերիկացի ռեժիսոր Օլիվեր Սթոունին տված հարցազրույցում, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»։
«Առճակատումներ չեն եղել։ Ես ընդամենը նրանց ասել եմ, որ հեռու մնան կառավարությունից։ Դա այն ժամանակ պոպուլյար տերմին էր»,- պատասխանել է Պուտինը այն հարցին՝ արդյոք նա առճակատում է ունեցել «Բերեզովսկու կամ Խոդորկովսկու նման մարդկանց հետ»։
Նախագահը պատմել է, որ նրանց ասել էր, որ եթե նրանք իրենց սեփականություն ձեռք են բերել օրենքի շրջանակում, ապա չպետք է վախենան այն կորցնելուց։
Պուտինի խոսքով, ինքը հանդիպել էր Բերեզովսկու հետ դեռ մինչեւ Մոսկվա տեղափոխվելը, միաժամանակ նշելով, որ իրենց միջեւ երբեք ընկերական հարաբերություններ չեն եղել։

От Бориса Березовского и Михаила Ходорковского лишь требовалось соблюдать закон и «быть равноудаленными» от российского руководства. Об этом рассказал президент РФ Владимир Путин в интервью американскому режиссеру Оливеру Стоуну, передает РИА Новости
«Не было лобовых столкновений. Я только сказал им быть равноудаленными от правительства. Это был тогда популярный термин», — ответил Путин на вопрос, были ли у него столкновения «с Березовским или такими людьми, как Ходорковский».
Президент рассказал, что говорил им, что если они приобрели свою собственность строго в рамках закона, то и не стоит опасаться ее потерять.
По словам Путина, он встречался с Березовским еще до своего переезда в Москву, отметив при этом, что их никогда не связывали дружеские отношени