Սեպտեմբերի 10-ին Վիեննայի մերձակայքում ճանապարհային պատահարի հետեւանքով 5 մարդ, այդ թվում երեխաներ են զոհվել եւ 2 մարդ վնասվածքներ է ստացել, հայտնում է ORF հեռուստաալիքը:
Լրատվամիջոցների տեղեկություններով՝ կիրակի վաղ առավոտյան ճանապարհային պատահարը տեղի է ունեցել Ստորին Ավստրիայի Մայերլինգ (Բադենի շրջան) եւ Հինթերբրյուլ (Մյոդլինգի շրջան) բնակավայրերի միջեւ: Հրշեջ բրիգադի աշխատակցի խոսքով՝ արտասահմանյան համարանիշերով ֆուրգոնը կամրջի տակ մայրուղով ընթանալիս անցել է հակառակ ուղեմաս եւ բախվել է կամրջի հենասյանը: Մեքենայում գտնվող 8 մարդու թափքն է ճզմել:
Նա նշել է, որ զոհվածների թվում երեխաներ կան, 60-ամյա ուղեւորներ, ծանր վնասվածքներ ստացած ուղեւորներին Վիեննայի հիվանդանոցներ են տեղափոխել ուղղաթիռով, եւս մեկ տուժածի տեղափոխել են Բադենի հվանդանոց:

В результате ДТП в пригороде Вены 10 сентября пять человек, в том числе дети, погибли и двое пострадали, сообщает телеканал ORF.
По данным СМИ, ДТП произошло между населенными пунктами Майерлинг (район Баден) и Хинтербрюль (район Мёдлинг) Нижней Австрии в воскресенье рано утром. По словам сотрудника пожарной бригады Франца Респергера, фургон с иностранными номерами, проезжая под мостом на трассе, наехал на контррельс, машину отбросило на опору моста. Восьмерых человек, находящихся в машине, придавило кузовом.
Респергер отметил, что среди погибших есть дети, 60-летних пассажиров, получивших тяжелые травмы, доставили в больницы Вены на вертолете, еще одного пострадавшего отвезли в больницу города Баден.