Փարիզի գլխավոր տեսարժան վայր Էյֆելյան աշտարակը այցելուների համար փակ է եղանակային վատ պայմանների պատճառով, նշված է հուշարձանի Facebook-ի պաշտոնական էջում, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Հաղորդագրության մեջ նշված է, որ կարող են մուտքի հնարավորություն ունենալ միայն նրանք, ովքեր ռեստորանում սեղան են ամրագրել:
Ֆրանսիայի մայրաքաղաքում արդեն երկրորդ օրն է՝ մանր ձյուն է տեղում: Սպասվում է, որ տեղումները կդադարեն միայն չորեքշաբթի:
Էյֆեկյան աշտարակը Ֆրանսիայի կառավարության պատվերով կառուցվել է 1889 թվականին ինժեներ Գուստավ Էյֆելի նախագծով եւ դարձել է իր ժամանակի աշխարհի ամենաբարձր կառույցը: Սկզբում նախատեսվում էր աշտարակը 20 տարուց հետո ապամոնտաժել, քանի որ փարիզցիներից շատերը չէին հավանել կառույցի դիզայնը, սակայն այդ տարիների ընթացքում այն դարձավ Փարիզի խորհրդանիշը:

Доступ посетителей на главную парижскую достопримечательность — Эйфелеву башню — закрыт из-за плохих погодных условий, сообщается на официальной странице монумента в сети Facebook, передает РИА Новости.
«Из-за метеоусловий Эйфелева башня сейчас закрыта. Доступ возможен лишь для тех, у кого есть бронирование в ресторане», — говорится в сообщении.
В столичном регионе Франции второй день идет мелкий снег. Ожидается, что осадки прекратятся лишь в среду.
Эйфелева башня была построена по заказу правительства Франции к парижской выставке 1889 года по проекту инженера Густава Эйфеля и стала самым высоким сооружением в мире того времени. Первоначально башню планировалось оставить на 20 лет, а затем разобрать, так как многим парижанам не понравился ее дизайн, но за эти годы она стала символом французской столицы.