Պերմում բնակվող ծնունդով հայաստանցին ռուսական խոշոր լիզինգային ընկերություններից 24 մլն ռուբլի է գողացել: Շուտով նա կկանգնի դատարանի առջեւ, հայտնում է «Նովոստի Պերմի»-ն:
2013-ից մինչեւ 2016 թվականը 38-ամյա տղամարդը մի շարք գործարքներ է իրականացրել ռուսական չորս խոշոր վարկային եւ լիզինգային ընկերությունների հետ: Ընդհանուր գումարը 24 մլն ռուբլի է կազմել:
Ինչպես հաղորդում է մարզային դատախազությունը, նա իրավաբանական եւ ֆիզիկական անձանց անուններով կեղծ փաստաթղթեր էր տրամադրում, որոնցով եւ հետագայում «պրեմիում» դասի ավտոմեքենաների գնման գործարքներ էր ձեւակերպում: Այդպես, նա 6 ավտոմեքենա էր գնել՝ 3-ից 6 միլիոն ռուբլի արժողությամբ: Ինչից հետո տղամարդն ավտոմեքենաներն իր սեփականությունն էր դարձնում: Արտասահմանյան թանկարժեք ավտոմեքենաների համար նա վճարել չէր պարաստվում: Այժմ քրեական գործն ուղարկվել է Պերմի շրջանային դատարան:

Уроженец Армении, проживающий в Перми, украл у крупных российских лизинговых компаний 24 млн рублей. Скоро он предстанет перед судом, сообщают «Новости Перми»
38-летний мужчина с 2013 года по 2016 год совершил ряд сделок с четырьмя крупными российскими кредитными и лизинговыми компаниями. Общая сумма составила 24 млн рублей.
Как сообщает краевая прокуратура, он предоставлял фиктивные документы на физических и юридических лиц, по которым впоследствии и оформлял приобретение автомобилей «премиум» класса. Так он купил шесть машин стоимостью от трех до шести миллионов рублей.
После мошенник обращал их в свою собственность. Платить за дорогие иномарки он не собирался. Сейчас уголовное дело преступника направлено в Пермский районный суд.