Բրազիլիայի հյուսիսում գտնվող Պորտո Ալեգրի քաղաքում տներիղ մեկի վրա զինված հարձակման հետեւանքով 7 մարդ է զոհվել, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ վկայակոչելով Terra պորտալը:
Միջադեպը տեղի է ունեցել հինգշաբթի երեկոյան: Ականատեսների խոսքով՝ զինված մարդիկ ավտոմեքենայով մոտեցել են տանը, ապա կրակ բացել տանը գտնվող մարդկանց վրա, ինչից հետո շտապել են հեռանալ:
Ոստիկանության տվյալներով՝ վեց մարդու դիերը հայտնաբերվել են տան մեջ: Եւս երկու վիրավոր տեղափոխվել է հիվանդանոց, ավելի ուշ նրանցից մեկը մահացել է: Մյուս տուժածի վիճակը գնահատվում է որպես ծանր:
Իրավապահ մարմինները սկսել են միջադեպի հետաքննությունը: Ոստիկանության տվյալներով՝ հարձակման ենթարկված տունը նախկինում օգտագործվել է որպես թմրամոլների բույն:

At least seven people were killed in an armed attack on a house in the city of Porto Alegre in northern Brazil, RIA Novosti reported referring to the Terra portal.
The incident took place on Thursday evening.
According to the witnesses, the armed people drove up to the house by car, fired at the people in the house and fled the scene.
Six people were found dead in the house, another two were hospitalized with injuries. One of the injured died later while the other one is in a critical condition, the police reported.
Law enforcement agencies have begun an investigation. According to the police, the attacked house was a hangout for drug addicts.