Ներկայումս շարունակվում են Ռուսաստանի, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների ինտենսիվ խորհրդակցությունները ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ուղղությամբ: Այդ մասին հայտարարել է ԵԱՀԿ-ում ՌԴ ներկայացուցիչ Անվար Ազիմովը` Վիեննայում ԵԱՀԿ Մշտական խորհրդի նիստում, հաղորդում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը:
«Նման հանդիպումների հաճախակիությունը վկայում է այդ ձեւաչափով տարվող ախատանքի լրջության եւ կողմերի` գործնական արդյունքների հասնելու տրամադրության մասին: Այդկերպ նոր հիմք է ստեղծվում մեր երկրների նախագահների նոր գագաթաժողովի անցկացման համար»- ասել է Ազիմովը:
Նրա խոսքով, նման քննարկումը, «ինչպես Ռուսաստան-ԵՄ երկխոսության, այնպես էլ ԵԱՀԿ շրջանակներում, կօգնի մոտեցնել բարդ հակամարտությունների կարգավորումը եւ նպաստել համապատասխան համաձայնությունների ձեռքբերմանը»:
Հիշեցնենք, որ Մոսկվայում հունվարի 25-ին կայացել է ղարաբաղյան հակամարտության ուղղությամբ Ռուսաստանի, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Սերգեյ Լավրովի, Էդվարդ Նալբանդյանի եւ Էլմար Մամեդյարովի հանդիպումը:

The consultations between Armenian, Russian and Azerbaijani Foreign Ministers on Karabakh conflict settlement are underway at the moment, Russia’s permanent representative to the OSCE Anvar Azimov said in Vienna, ITAR-TASS reports.
According to him, frequent meetings indicate seriousness of the ongoing work in this format and the parties’ focus on specific and practical results. Azimov stressed such meetings pave the pave for a new summit between the three states’ presidents.
According to him, such a discussion both in the framework of Russia-EU dialogue and the OSCE, will contribute to resolution of conflicts. It urges to contribute to achieving agreements, which will be in interests of all the countries involved and European security.
As Armenian News-NEWS.am reported earlier, on January 25, Foreign Minister of Russia, Azerbaijan and Armenia -Sergey Lavrov, Edward Nalbandian and Elmar Mammadyarov held talks on the Karabakh peace process in Moscow.