Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ նախօրոք ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն փետրվարի 18-ին,ԵԱՀԿ առաքելությունը պլանային դիտարկում է անցկացրել Լեռնային Ղարաբաղի եւ Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում` Հադրութի ուղղությամբ:
ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ԼՂՀ պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնականներ Քրիստո Քրիստովը (Բուլղարիա), Վիլյամ Պրայորը (Մեծ Բրիտանիա) եւ Ժասլան Նուրտազինը (Ղազախստան):
Հակառակ կողմից դիտարկման խումբը գլխավորում էր ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկը:
Դիտարկումն անցել է ըստ սահմանված գրաֆիկի: Դիտարկման ժամանակ կրակի դադարեցման ռեժիմի խախտումներ չեն արձանագրվել:

In accordance with the earlier achieved agreement with the Nagorno-Karabakh Republic’s authorities the OSCE mission conducted а regular monitoring on February 18 in the line of contact between Nagorno-Karabakh and Azerbaijani armed forces in the direction of Hadrut.
The monitoring was conducted by OSCE Chairman-in-Office Personal Representative Field Assistants Christo Christov, William Pryor and Zhaslan Nurtazin from NKR defense positions, whereas the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk from the Azerbaijani side, NKR defense Army informed Armenian News-NEWS.am.
No violation of cease-fire regime was registered. The monitoring passed in accordance with the planned schedule.