Լիբիայում փետրվարի 16-ին եւ 17-ին ընդդիմության ցույցի ցրման ժամանակ զոհվել է առնվազն 24 մարդ: Այդ մասին հայտարարել է իրավապաշտպան Human Rights Watch-ը` վկայակոչելով այդ երկրում իր աղբյուրները:
Բողոքի գործողությունները տեղի են ունեցել երկրի հինգ խոշոր քաղաքներում բացի Բենգազիից Բեւիդա, Զենտան, Ռիջբան եւ Դարնա քաղաքներում: Համազգային ցույցեր անցկացնելու կոչերը ընդդիմությունը զետեղել էր սոցիալական ցանցերում:
Փետրվարի 17-ին իշխանություններն արգելել են զանգվածային ակցիա անցկացնել Լիբիայի նախագահ Մուամար Քադաֆիի դեմ, իսկ մայրաքաղաք Տրիպոլիում ընդդիմադիրներ են ձերբակալվել:

At least 24 people were killed in anti-government protests in Libya in recent days, Human Rights Watch reports referring to its sources in the country.
According to witnesses, clashes between anti-governmental demonstrators and security forces continued overnight with thousands on the streets of the eastern city of Benghazi. There is now a heavy military presence.
During a “Day of Anger” protests were held in five major cities. The demonstrators protest against Libyan leader Moamer Kadhafi’s regime, who has been in power for more than 40 years.