Oրաթերթի տեղեկություններով, փետրվարի 24-25-ը Հայաստան է այցելելու ԱՍՆ պետքարուղարի տեղակալ Ջեյմս Սթայնբերգի գլխավորած պատվիրակությունը։
«Բնականաբար, այցի հիմնական թեման լինելու է Ղարաբաղյան խնդրի կարգավորման հարցը։ Ջեյմս Սթայնբերգը անցած տարվա ընթացքում արդեն իսկ երկու անգամ ԼՂՀ խնդրի հետ կապված հանդիպել է ՀՀ իշխանությունների հետ։ Այս հանդիպումը կարեւորվում է նրանով, որ այն նախորդելու է մարտի 5-ին Սոչիում կայանալիք Դմիտրի Մեդվեդեւ, Սերժ Սարգսյան եւ Իլհամ Ալիեւ եռակողմ հանդիպմանը։
ՌԴ-ում կազմակերպվող եռակողմ հանդիպումները ընդունված է համարել ռուսական կողմի նախաձեռնությամբ ԼՂՀ խնդրի կարգավորմանն ուղղված պրոֆիլակտիկ գործընթաց։ Այս եռակողմի նախօրյակին Ջեյմս Սթայնբերգի՝ Հայաստան կատարելիք այցը վկայում է, որ ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահող երկրներն այս անգամ որոշել են կտրուկ բարձրացնել այդ ֆորմատի նշանակությունը»,- գրում է թերթը։

On February 24-26, the delegation headed by U.S. Deputy Secretary of State James Steinberg will arrive in Armenia, the Haykakan Zhamanak daily writes.
“Of course, Karabakh conflict resolution will be on the agenda. Steinberg twice met with Armenian authorities last year and discussed Karabakh issue. It is noteworthy that the meeting will be held on the threshold of Armenian, Azerbaijani and Russian Presidents’ meeting in Moscow on March 5.
“The Presidents’ meetings in the Russian Federation are held on the initiative of the Russian side. Steinberg’s visit to Armenia proves the OSCE MG Co-Chairing countries have decided to attach a higher importance to this format,” the daily says.