Հայաստանի 50-ամյա քաղաքացին, որը դեկտեմբերի 22-ին տուժել էր Լվովում Սուրբծննդյան տոնավաճառում պայթյունի հետեւանքով, հունվարի 1-ին մահացել է 8-րդ քաղաքային կլինիկական հիվանդանոցում, հայտնում է «112 Ուկրաինա» հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով Լվովի քաղաքային խորհրդին:
Տղամարդն ամբողջ ժամանակ վերակենդանացման բաժանմունքում էր, քանի որ նրա վիճակը ծանր էր:
«Մեզ հաջողվեց հաղթահարել այրվածքային շոկը, բայց հաջորդ փուլը, որն առաջանում է 20 տոկոսից ավելի այրվածքների դեպքում, ինտոքսիկացիայի փուլն է: Երեկվանից անալիզների արդյունքների վատթարացում էր դիտվում, զարգանում էր երիկամային անբավարարություն: Ցավոք, ընդարձակ եւ խորը այրվածքների պատճառով սկսվեց ուժեղ ինտոքսիկացիա: Տղամարդու մոտ առկա էր 50 տոկոսի այրվածք»,- հայտնել է Լվովի 8-րդ քաղաքային կլինիկական հիվանդանոցի գլխավոր բժշկի վիրաբուժական օգնության գծով տեղակալ Իգոր Ստոյանովսկին:

A 50-year-old Armenian national who was injured during the Christmas fair fire in Ukraine’s Lviv passed away in the hospital.
The man's condition was grave, so he spent all the time in the intensive care, 112UA reported.
The man had 50 percent of his skin burned, and he suffered kidney failure and strong intoxication after the explosion on December 22.
“We managed to cope with the burn shock, but the next stage, which starts at the skin burn rate exceeding 20 percent, is the intoxication. His lab tests results worsened since yesterday, and he developed kidney failure. Unfortunately, due to the heavy massive burns, he suffered a strong intoxication. The man had 50 percent of his body burned,” Ihor Stoyanovsky, the hospital's Deputy Chief Medical Doctor for Surgical Assistance said.