Մարտի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի քաղաքական հարցերով փոխտեղակալ, Կովկասում եւ Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Ջեյմս Ապաթուրային, ով Հայաստան է ժամանել մարտի 11-ից 15-ը անցկացվող ՆԱՏՕ-ի շաբաթվա միջոցառումների շրջանակներում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր, մասնավորապես` Հայաստան-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողության ծրագրով եւ Պլանավորման եւ վերանայման գործընթացի գործընկերության նպատակներով նախատեսված միջոցառումների ընթացքը, դրանց ամփոփման եւ գնահատման, ինպես նաեւ հաջորդ տարիների պլանավորման հետ կապված հարցեր: Կարեւորվել է Հայաստանի մասնակցությունը ՆԱՏՕ-ի կողմից իրականացվող խաղաղության եւ կայունության ապահովման առաքելություններին Կոսովոյում եւ Աֆղանստանում` որպես միջազգային անվտանգության ապահովմանն ուղղված կարեւոր ներդրում:
Ջեյմս Ապատուրայը շնորհակալություն է հայտնել ՆԱՏՕ-ի շաբաթվա միջոցառումներն անցկացնելու եւ դրա շրջանակներում ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում բարեվարքության թեմայով բարձրաստիճան խորհրդաժողով անցկացնելու համար:

Министр обороны Армении Давид Тоноян 11 марта принял специального представителя генерального секретаря НАТО по Кавказу и Центральной Азии Джеймса Аппатурая, который прибыл в Ереван в рамках проводимых 11-15 марта мероприятий Недели НАТО.  Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства обороны республики, в ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся сотрудничества Армения-НАТО.
Была также отмечена важность участия Армении в миссиях НАТО по обеспечению мира и стабильности в Косово и Афганистане, как важного вклада по обеспечению международной безопасности.  Аппатурай также поблагодарил армянскую сторону за проведение мероприятий Недели НАТО. Стороны также обсудили вопросы, касающиеся  региональной безопасности.