Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների հանդիպման նախօրեին ղաաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում հայ զինվոր սպանելը մի տեսակ ավանդույթ է դառնում, սակայն երեւույթն արժանի գնահատական չի ստանում։ NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում այս մասին հայտարարեց «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Ռուբեն Հակոբյանը։
Նրա խոսքով, Ադրբեջանի ագրեսիվ գործողությունների ֆոնին այս հանդիպումն առանձնապես արդյունավետ չի կարող լինել։ «Ավելի ու ավելի ակնհայտ է դառնում, որ բանակցություններն այս ձեւաչափով այնքան էլ արդյունավետ չեն եւ գտնվում են փակուղում։ Բացի այդ, միշտ առկա է պատերազմի հավանականությունը»,- նշեց Հակոբյանը:
Ամփոփելով՝ «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահը վերահաստատեց, որ Սոչիում կայանալիք եռակողմ հանդիպումից ինքը որեւէ ակնկալիք չունի, քանի որ այն հերթական, կողմերին՝ մանավանդ Ադրբեջանին չբավարարող հանդիպում է լինելու:

The murder of Armenian soldier on the threshold of Armenian, Russian and Azerbaijani Presidents’ meeting in Sochi becomes a tradition, but no adequate assessment is given to the fact, Vice Chairman of “Heritage” party Ruben Hakobyan told Armenian News-NEWS.am.
According to him, the meeting will not produce any results amid Azerbaijan’s aggressive actions. “It becomes clear this format of talks fails to yield results and the talks reached impasse. However, there is always a possibility of war resumption.
In conclusion, Hakobyan said he has no expectations about the Presidents’ meeting in Sochi. It will be a traditional meeting, he stated.
As Armenian News-NEWS.am reported earlier, Sargsyan-Aliyev-Medvedev meeting will be held in Sochi on March 5.