ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում մայիսի 7-ին անցկացվել է խորհրդակցություն, որի ընթացքում ամփոփվել են ՌՈ կատարած աշխատանքի արդյունքները: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնել են ՊՆ մամուլի ծառայությունում։
Զեկույցներով հանդես են եկել Ռազմական ոստիկանության պետի տեղակալը, շտաբի պետը, ինչպես նաեւ բաժնի պետեր։ Ռազմական ոստիկանության պետ, գնդապետ Արթուր Բաղդասարյանը հանձնարարականներ է տվել առկա խնդիրների լուծման և առաջիկա ծրագրերի իրականացման վերաբերյալ:
Խորհրդակցության ավարտին Ռազմական ոստիկանության կազմավորման 27-րդ տարեդարձի առթիվ մի շարք զինծառայողներ խրախուսվել են պատվոգրերով, գերատեսչական մեդալներով և հերթական զինվորական կոչումներով:

On May 7, the Military Police of the Ministry of Defense of Armenia hosted a consultation during which the results of the work done by military police officers were summed up, reports the press service of the Ministry of Defense.
Among the speakers were the deputy chief of Military Police, the chief of staff and heads of departments. Chief of the Military Police, Colonel Artur Baghdasaryan gave assignments to solve the current issues and implement the upcoming programs.
At the end of the consultation, on the occasion of the 27th anniversary of the formation of the Military Police, several military servicemen received certificates, departmental medals and subsequent military ranks.