Ռեֆորմիստների կուսակցության խորհրդի անդամ Արմեն Ամիրջանյանին դանակահարողի ինքնությունը ոստիկանները պարզել են։ Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց ոստիկանության լրատվական վարչության պետի տեղակալ Էդգար Ջանոյանը:
Նա ասաց, որ բերման ենթարկված անձ կա. «Հանգամանքները պարզվում են: Կատարվում է քննություն»:
Հիշեցնենք, որ Ամիրյան փողոցի ավտոկայանատեղիում այսօր՝ հունիսի 25-ին, դանակահարել էին Ռեֆորմիստներ կուսակցության խորհրդի անդամ Արմեն Ամիրջանյանին:
«Նրան ինչ-որ տղամարդ է մոտեցել, ասել է` մեքենադ քաշի, հայհոյել է նրան, որից հետո դանակով հարվածել»,- NEWS.am-ին պատմել է Ռեֆորմիստների կուսակցության ղեկավար Վահան Բաբայանը:
Նա նշել էր, որ Արմենը եղել է ընկերոջ հետ, նրան տեղափոխել են հիվանդանոց, որտեղ առաջին օգնությունը ստանալուց հետո տեղափոխվել է տուն։

Police have established the identity of the person who stabbed board member of the Reformists Party of Armenia Armen Amirjanyan, reports Deputy Head of the News Department of the Police of Armenia Edgar Janoyan.
Janoyan added that police have apprehended a person, are clarifying the facts and conducting an investigation.
Member of the board of the Reformists Party Armen Amirjanyan was stabbed today at his parking space on Amiryan Street in Yerevan.
“A man approached him, told him to drive, cursed at and stabbed him,” leader of the Reformists Party Vahan Babayan told Armenian News-NEWS.am.
Babayan said Armen was with his friend, was transferred to a hospital and was checked out after receiving first aid.