Ի պատասխան «Փաստ» հասարակական-քաղաքական օրաթերթի այսօրվա համարում տեղ գտած՝ «Նոր տարում՝ նոր վոյաժներ» վերտառությամբ հոդվածի՝ տեղեկացնում ենք, որ հունվարի 20-ին Համաշխարհային կրթական ֆորումին մասնակցելու նպատակով Միացյալ Թագավորություն ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի և նախարարի տեղակալ Արևիկ Անափիոսյանի գործուղումները ֆինանսավորել է Բրիտանական խորհուրդը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության հասարակայնության հետ կապերի և տեղեկատվության վարչությունից:
«Հարկ ենք համարում հայտնել նաև, որ նախարար Ա․Հարությունյանը Երևանից մեկնել է հունվարի 19-ին և վերադարձել 21-ին, Լոնդոնում նա մնացել է մեկ օր»,-ասված է պարզաբանման մեջ:

In response to the article “New Voyages in the New Year” published in today’s edition of Past social-political daily, we inform that the British Council has funded the business trips of Minister of Education, Science, Culture and Sport of Armenia Arayik Harutyunyan and Deputy Minister Arevik Anapiosyan to the United Kingdom to attend the World Economic Forum in Davos, as reported the Department of Information and Public Relations of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport.
“We also believe it is necessary to inform that Minister Arayik Harutyunyan departed from Yerevan on January 19 and returned on January 21 and stayed in London for a day,” this is stated in the clarification.