ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանը հանդիպել է Համաշխարհային բանկի խմբի Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի (ՄՖԿ) ներկայացուցիչների հետ։
ՄՖԿ փորձագետներ Ուիլեմ Դոուն եւ Ռոբերտ Ուայթը ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարին հայտնել են կառույցի պատրաստակամությունը աջակցել ընթացիկ տարվա սեպտեմբերին կայանալիք ԵՄ-Հայաստան ներդրումային համաժողովի նախապատրաստմանը։
Նախարարը նշել է, որ խիստ կարեւոր է հավուր պատշաճի պատրաստվել համաժողովին՝ հստակ թիրախային բովանդակություն մշակելով կոնկրետ լսարանի համար։ Փորձագետները նշել են, որ իրականացվելիք համաժողովի աշխատանքում կարող են կիրառել համանման միջոցառումների ներդրումների ներգրավման լավագույն միջազգային փորձը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաեւ Ներդրումների աջակցման կենտրոնի ինստիտուցիոնալ համակարգի կայացմանն առնչվող հարցեր։ Այս հարցում եւս ՄՖԿ մասնագետներն առաջարկել են օժանդակել միջազգային փորձի ներդրմամբ։ Կողմերը կարեւորել են ջանքերի մեկտեղումը՝ կառույցը դարձնելու ավելի արդյունավետ եւ ներդրողների շրջանում բարձր վստահություն եւ պահանջարկ վայելող։
Առաքելությունն առաջիկա օրերին կշարունակի աշխատանքները Ներդրումների  աջակցման կենտրոնի ղեկավարության հետ՝ նախանշելու հետագա անելիքները։

Armenia’s Minister of Economy Tigran Khachatryan met with representatives from the International Finance Corporation (IFC) of the World Bank Group.
The IFC experts told the Minister that the institution was ready to assist in preparation for the EU-Armenia Investment Forum to be held in September.
Khachatryan noted that it is very important to properly prepare for this event. The IFC experts, in turn, noted that they can apply at this forum the best international experience of similar events to attract investment.
During the meeting they also discussed the establishment of the institutional system of the Investment Support Center of Armenia. The IFC specialists offered to assist with the introduction of international experience in this matter as well.